VÜCUT BAKIMLARI

Genetik, içsel ve dışsal sebepler yıllar içinde çoğumuzda vücut yağlanmasını tetikler. Bu yağlanmada vücudun belli başlı alanlarında depolanır. Biriken yağ dokularını azaltmak için spor ve diyet yetmeyebilir. Bölgesel zayıflama yöntemlerinin tümü; yağ hücrelerinin büzüştürülerek, parçalanarak veya eritilerek o bölgeden uzaklaştırılması esasına dayanır. Sertifikalı ve konusunda uzman estetisyenlerimiz tarafından son teknoloji cihazlar yardımı ile kişiye özel en uygun bakım uygulanır. Bunun için öncelikle hasta ve hekim görüşür, vücut analizi yapılır, uygulama seçenekleri sunulur. Tüm vücut bakımlarında öncesi ve sonrası izlenir, hasta memnuniyeti ve konforu ise önceliktir.

LPG: LPG uygulaması sayesinde deriden kasa kadar tüm cilt altı dokuların yeniden şekillendirilmesi, inceltilmesi, toparlanması ve selülitten arındırılması sağlanmaktadır. Vücutta meydana gelebilecek sarkma ve gevşemelerin sıkılaştırılması ve portakal kabuğu görünümünü 15 seanslık programlarla yok eden bu cihaz, lenf akımının ve kan dolaşımının düzenlenmesi esasına dayanır. Doku arasında biriken sıvınının idrar yoluyla dışarıya atılması sağlanarak, oluşan ödemler çözülür.

KARBOKSİ: Karboxiterapi karbondioksit (co2)gazının tedavi amaçlı deri altına enjekte edilerek dolaşımın ve dokudaki bölgesel metabolizmanın hızlandırılması işlemidir. Karboksiterapi özellikle selülit tedavisinde son derece etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Basit ve etkisi ispatlanmış bir yöntemdir.Uygulama selülit dışında yara izi uygulaması,bölgesel zayıflama,varies, sedef hastalığı, boyun ve el üzeri kırışıklık giderilmesi, doğum sonrası oluşan çatlakların tedavisinde kullanılmaktadır.

SLIM UP: 6 infrared ışık kaynağından çıkan ışınlar, deri tabakalarını geçerek derin dokularda ısı artışı sağlar. Böylece kan dolaşımını uyarır ve dokudaki yağ metabolizması artar. Vücudun şekillenmesinde çok yönlü faydalar sağlar. Karın, kalça ve bacaklardaki lokolize yağları azaltıp, kasları sıkılaştırır. Portakal kabuğu görüntüsünde azalma sağlar. Vücudu şeklendirir. Kalçalarda incelme sağlar. Metabolizmayı hızlandırarak kilo kaybına yardımcı olur. Kan ve lenf dolaşımını arttırır. Drenaj sağlar. 15 seansta 2 beden birden incelme imkanı sunar. Karın ve bacak kasları sıkılaşır, bu bölgelerdeki yağ dokusu azalır.

LENF DRANAJ: Vücutta lenfatik sistem adı verilen, hücreleri besleyen beyaz sıvı dolaşımını hızlandırır. Bu aletin ayrıca kas sistemi üzerindede olumlu etkisi vardır. Makinanın yaptırdığı tüm hareketler damarlardaki lenfatik akışı iter ve lenfatik sistemin düz kaslara ait kısmına etki eder. İnsan organizmasını içi su dolu bir küvete benzetirsek, filtrasyonunu atar damar sistemi, boşalma ve emilip dağılmayıda toplar damar sistemi tekil eder. Lenfdrenaj, kanda dolaşan serbest yağ asitlerin, kolayca yakılabilecek hale getirilmesini sağlar.

KAVİTASYON: Vücudun sorunlu bölgesine yoğunluğu azaltılmış ultrasonik ses dalgaları verilerek yağları yakmaya yarayan bir zayıflama, bölgesel zayıflama, selülit tedavi yöntemidir. Yağları parçalayıp su ile absorbe edip, hücre duvarını bozarak açığa çıkan yağ ve yağ asitlerinin lenf yolu ile vücuttan atılımını sağlar. 2010 tarihinden beri yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Kavitasyon vücudun en sorunlu tek bir bölgesine uygulanabilir. Bel, kol, sırt, basen gibi. Aynı anda birden fazla bölgeye kavitasyon işlemi yapılmaz. Kişinin vücut yapısına göre her seansta ortalama 2 cm, 5-7 seansta 10 cm incelme sağlar. Acı, sızı vermez. Kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir. Genellikle göbek gibi tek bir bölgede yağlanması olan insanlara önerilir. Vücudunun her yeri kilolu kişilere önerilmez.

RADYO FREKANS: Radyo frekans ile kişinin vücut yapısına göre 6 – 15 seansta etkin sonuç elde edilir. Uygulama sonrası bebeksi bir tene kavuşulurken, vücutta rahatlama ve masaj etkiside yaratır. Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucuna ulaşılır. Tedavi bacaklar ve kalça için 45-60 dakika, göbek ve basenler için 20-25 dakikadır. Tedaviden hemen sonraki süreçte deride hafif bir kızarma  gözlenmektedir. Bu etki ise çok hızlı bir şekilde yok olmaktadır ve günlük faaliyetlere çok rahat bir şekilde devam edilebilmektedir. Sonuç  harika bacaklar, sıkı bir karın, formda bir vücut!

MASAJ: Uzman estetisyenlerimizce kişiye özel gereksinimine uygun masaj teknikleri ile bakımlı, dinlenmiş, toksinlerden arınmış bir cilde kavuşmasına yardımcı olunur. Vücut bakımınız kadar ruhunuzunda dinlenmesi sağlanır.

MEZOTERAPİ: Hücre metabolizmasını artırmak ve yaşlandırmayı geciktirmek amacıyla yapılan bu uygulamada antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve Hyarülonik Asit, kişiye özel hijyenik iğne uçlarla cilt altına enjekte edilir. Cilt nemli, parlak ve yenilenmiş olur. Ortalama 4-6 seans, 2-4 haftalık aralıklarla uygulanır. Dekolte, kalça, üst bacaklar ve boyuna başarıyla uygulanır. Vücut kadar yaşlanmaya yüz tutmuş eller içinde en ideal bakımdır.