EPILASYON

Lazer Epilasyon: Son teknoloji soğutmalı Wavelight Alexandrite marka lazer ile istenmeyen tüylerinizden acısız bir şekilde bir kaç seansta  kurtulabilirsiniz. Bayanlar kadar baylarında tercihidir. Lazer yöntemi ile temizlenen killer bir daha çıkmayacağı için pratiktir ve  hayatı kolaylaştırır.

Uzman ne diyor: ‘’ Lazer makinalarında periyodik bakım ve lamba değişikliği ihmal edilmemelidir. Bu lambalar değişmez ise  dışarıdan hiçbir belirti vermez, çalışır ama o seans da size yapılan uygulamada bir sonuç alamazsınız. Etrafınız da bir çok kişiden duymaya başladığınız; kaç seansa gittim hiçbir şey olmadı, lazerden hiç memnun kalmadım söylemlerinin sebebi budur ‘’.

İğneli Epilasyon: İğneli epilasyon, kıl köklerinin çok zayıf bir elektrik akımı ile yok edilmesi işlemine dayanan ve uzun yıllardan beri kullanılmakta olan bir epilasyon yöntemidir. Bu uygulama kıl köklerinin yapısı ve bu yapıya uygun olan kalınlıktaki yumuşak iğneler aracılığı ile yapılmaktadır.

Sonuç alınamayan lazer epilasyon uygulamalarında, tüy rengi ayırt edilmeksizin iğneli epilasyon ile başarı sağlanabilmektedir. Seans sayısı kişinin kıl yapısı ve yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir.

İğneli epilasyonda kullanılan iğneler kişiye özel ve steril olmalıdır. Aynı zamanda iğneli epilasyon uygulaması, tüm sağlık koşullarını sağlayan bir merkezde ve uzman kişilerce yapılmalıdır.